PLAY ATTENTION

PLAY ATTENTION

Play Attention yani NASA Patentli DEHB Eğitim Programı beyin dalgalarını algılayarak dikkati ölçen ve geliştiren güçlü bir öğrenme sistemidir. Play attention' ın içinde çeşitli dikkat alanlarına yönelik oyunlar bulunmaktadır. Bu oyunlar bir Mouse ya da Joystick ile değil sadece beyin dalgalarımızla kontrol edebilmektedir.

Bu oyunlar sadece dikkati geliştirmekle kalmamakta, aynı zamanda, çeldiricilerden uzak durma, hafıza geliştirme, görevleri zamanında yerine getirme, organize olma becerilerine de yardımcı olmaktadır. Play attention okul başarısını arttırmaya katkıda bulunmakta, kendine güven ve benlik algısını geliştirmekte, daha kaliteli ve mutlu bir yaşam sağlamaktadır.

Play Attention'ın 4 ana amacı vardır.

-
Dikkati geliştirme,
- Davranışı geliştirme,
- Akademik başarıyı arttırma,
- Sosyal ilişkileri geliştirme.

Şimdi programın bu amaçlara nasıl ulaştığına daha yakından ulaştığına bir bakalım.

Dikkati Geliştirme: Dikkatinizi şu anda görebilseydiniz nasıl olurdu bir düşünün ? Dikkatinizi ekranda görmek konsantrasyonu öğrenmeyi ne kadar kolaylaştırırdı ? İşte program tam olarak bunu yapar. İşin sırrı programın beyin aktivitelerini izleyen algılayıcılı başlığında gizli. Eğlenceli video oyunlarını kontrol etmek için başlıkla beyin gücünüzü kullanırsınız.

Harry Potter veya Star Wars'daki Luke Skywalker gibi düşünce gücünüz ile nesneleri oynatabildiğinizi hayal edin. Program ile gerekli becerileri öğreten ve davranışları geliştiren oyunları oynarken, beyniniz mouse ve joystick yerine geçer. Eğlenceli oyunlar sayesinde temel becerileri öğrenmeyi kolaylaştırır. Sistem odaklanmayı ve konsantrasyonu artırmakla beraber fazlasını da sağlar. Dikkat dağıtıcıları yok saymak, hafızayı arttırmak, görsel organizasyon becerisini artırmak, görevi bitirmek ve yönergeleri takip etmek gibi esas becerileri geliştirir.

Davranışı Geliştirme: Hiperaktivite ve impulsivite (dürtüsellik) okulda evde sık karşılaşılan sorunlardandır. Anne baba olarak hiperaktivitesi olan çocuğunuza karşı sakin kalmak istersiniz. Ama diğer çocuklarda çok işe yarayan yöntemler sizin çocuğunuzda işe yaramıyordur. Sistem çocuğunuzun kendini kontrol etme davranışlarını güçlendirir. 

Akademik Başarıyı arttırma: DEHB akademik performansı etkileyebilir. Çoğu ebeveynde bunun için kaygılanır. Odaklanma eksikliği, bilgiyi öğrenmeyi güçleştirir ve DEHB'li çocukların okulda arkadaşlarıyla aynı seviyede öğrenmesini engelleyebilir.

Programımız sınavlarda dikkati toplamayı, sınıfta öğretmeni dinlemeyi ve düzenli çalışmayı  destekler. Okuduğunu anlamayı artırır. Hafızayı güçlendirerek öğrenmeyi kolaylaştırır. Eğer çocuğunuzun okulda zorlanmasını görmekten yorulduysanız bu sistem tam size göre. Çünkü sistem sınıfta başarılı olmak için gerekli becerileri geliştirir. NASA tarafından Dikkat Eksikliği Hiperaktivite bozukluğu ve Öğrenme Güçlüğü olan bireylere yardım için geliştirilen sistem kendi alanında Dünya lideridir.